Vítám vás na našich stránkách věnovaných chovu zakrslých králíčků.Ráda bych vám řekla ve stručnosti něco o našem chovu a našich ostatních zvířátkách.Zakrslé králíčky jsme měli několik let,pouze jako mazlíky,ale až v roce 2014 jsem se rozhodla,že se začnu věnovat jejich chovu.Přihlásila jsem se tedy do ZO ČSCH Modřany a do Klubu chovatelů ZTd a ZBTd,začali jsme jezdit na výstavy a budu se snažit ,abychom v chovu zakrslých králíčků dosáhli co největších úspěchů. Naši králíčci mají celodenní péči,pravidelně jim vyčesávám srst a každý den uklízím králíkárnu.Kvalitní krmivo a seno je samozřejmostí.Pokud je pěkné počasí,jsou celý den ve výběhu na trávě.Jsou pravidelně očkováni (každý má platný očkovací průkaz) a jsou zvyklí na kontakt s dětmi i se psi.

Kromě zakrslých teddíků jsem se věnovala chovu australských papoušků,v současné době mám korely,andulky,neofémy a rosely.Momentálně už je mám jen jako mazlíčky a společníky, s chovem jsem z časových důvodů skončila. Přes léto jsou všichni společně ve venkovní okrasné voliéře a přes zimu je stěhuji do vnitřních voliér.

Dále mám registrovanou CHS psů Nyanga Valley,máme desetiletou fenku rhodéského ridgebacka Sheilu,šest let starou dlouhosrstou králičí tygrovanou jezevčici Zaru a čtyřletou fenku rhodéského ridgebacka Elišku . Dlouhosrstá jezevčice Mášenka,kterou jsem si vzala z útulku jako téměř 15ti-letou babičku,už bohužel odešla za duhový most , ale dožila se u nás krásných 19ti let :-) 

Jelikož mám zvířátek opravdu hodně,péče o ně mi zabere většinou celý den a je i finančně náročná.Proto veškeré peníze z prodeje miminek dávám zpět do chovu,ale takové částky zdaleka nepokryjí náklady s chovem spojené.Radostí je mi pak ale vidět,jak jsou u nás všichni štasni a spokojeni.A i když to může vypadat,že máme hodně miminek,pravdou je,že vzhledem k prostorám které tu mám k dispozici je chov omezen a jedince do chovu proto opravdu dobře vybírám :-)

 

Eskymáček relaxuje ve výběhu :-)

 

 

 

Takto bydlí naši králíčci....